Witamy w Monal Himalayan Travels

Witamy Cię w ośrodku Monal Himalayan Travels z siedzibą w malowniczym górskim mieście  Manali, które znajduje się w samym sercu stanu Himachal Pradesh w północnej części Indii. Nasz ośrodek zapewnia najwyższej jakości usługi, dając Ci możliwość przeżycia wspaniałych wakacji oraz wielu przygód w zachodniej części Himalajów. Region ten pełen jest bogactwa kulturowego, różnorodności dzikiego życia oraz zróżnicowanego ukształtowania terenu.  Krajobrazrozciąga się tutaj bowiem od gęsto zalesionych wzgórz, przez słodkowodne jeziora  i strumienie, po ogromne górskie pustynie zlokalizowane na północ od Manali w dystrykcie Lahaul-Spiti oraz graniczącymi z nim Zanskar oraz Ladakh. Widok na przełęcz Rohtang La położonej na wysokości 3978 m szybko zmienia się w krajobraz księżycowy. Panorama wysokich Himalajów stanowi jedną z najbardziej czarujących scenerii górskich. Monal Himalayan Travels od lat oferuje swoim klientom profesjonalną organizację wypraw, które dostarczają niezapomnianych doświadczeń z podróży.

TRASY TREKKINGOWE

Darch Lamayuru 21 dni
Wyprawa do Bara Bhangal 15 dni
The Lake of the Moon 14 days – Jezioro księżycowe 14 dni
Base of Deotibba – Podnóża Deo Tibba 8 dni
Pin Parvati Crossing – Przeprawa przez przełęcz Pin Parvati 15 dni

WYCIECZKI KULTUROZNAWCZE

Manali-Keylong-Sarchu-Leh:
Shimla-Sarahan-Tabo-Pin-Manali
Manali-D’shala-Kangra-C.Garh
Thunder Dragon Bhutan(Paro) – Bhutan kraj grzmiącego smoka (Paro)
Cultural Tour Bhutan(Thimpu) – Wyprawa kulturoznawcza do Bhutanu (Thimpu)

TRASY WYPPRAW JEEPEM

Shimla-Sangla-Jispa-Sarchu-Leh
Shimla-Kinnaur-Manali-Jammu
Manali-Keylong-Sarchu-Upshi-Leh
Manali-Sarchu-Tso Moriri-Leh
Manali-Kangra-Chandigarh

Nasze wycieczki kulturoznawcze mają formę przejazdu jeepem. W planie wycieczki znajduje się zwiedzanie starożytnych wiosek oraz spotkania z tutejszymi mieszkańcami. Nasze biuro podróży zapewnia przewodnika, który  dobrze zna ten region.

Wycieczka kulturoznawcza 1 – Indyjskie Himalaje Zachodnie: 7 nocy/8dni

Shimla-Rampur-Saraha-Tabo-dolina Pin-Kaza-Kibber-przełęcz Kunzum-Manali

Ta interesująca podróż wiedzie przez starożytny pas plemienny stanu Himachal Pradesh.   Wycieczka rozpoczyna się w mieście Shimla, którego budynki urzekają swoją edwardiańską i georgiańską architekturą. Shimla była niegdyś letnią stolicą części Indii znajdującej pod panowaniem Brytyjskim. Z zabudową na wzgórzach. Dynamicznie rozwijające się miasto miesza ze sobą starożytność i nowoczesność. Dalej wzgórzami miasta Shimla przemieszczamy się w kierunku doliny Rampur, ma zupełnie odmienny charakter etniczny.  Podczas tej wycieczki można zapoznać się z różnorodnością kulturową występującą w tym górskim stanie. Można odwiedzić starożytne hinduskie świątynie oraz niepewnie osadzone starożytne klasztory .

Podczas wycieczki można zobaczyć misternie malowane antyczne malowidła Thanka, ogromne, złocone statuy Buddy,a  przy okazji poznać lokalnych mieszkańców. Trasa wyprawy wiedzie przez ogromny obszar Spiti, który prezentuje  niesamowity krajobraz Tybetu. Wycieczka kończy się w dolinie bogów Kullu.

Wycieczka kulturoznawcza 2 – Indyjskie Himalaje Zachodnie: 4 noce/5dni

Manali-Keylong-Sarchu-Upshi-Leh

Wyprawa kulturoznawcza prowadąca z z bujnej doliny Kullu zwanej Doliną Bogów do zdominowanego przez buddyzm regionu Lahaul. Poznaj tutejszych mieszkańców i odwiedź starożytne świątynie oraz klasztory zwane Gompas.  W drodze spotkamy koczowniczy lud Changpa, który wraz ze swoimi stadami owiec i kóz zamieszkuje ogromny obszar równiny Changthang. Celem wyprawy jest czarujące miasto Leh położone w dystrykcie Ladakh, które stanowiło niegdyś integralną część Tybetu.

Podczas całej wyprawy będzie możliwość zgłębienia tajemnic lokalnych tradycji i tutejszej kultury.

Wycieczka kulturoznawcza 3 – Indyjskie Himalaje Zachodnie: 4 noce/5dni

Manali-Dharamshala-Macleodgunj-Kangra-Jwalamukhi-Chandigarh

Wyprawa wiedzie przez malowniczą dolinę Kangra. Charakteryzującą się rozległymi, bujnymi ogrodami herbacianymi oraz widokami na potężne pasmo górskie Dhauladhar. Podczas wyprawy odwiedzisz starożytne świątynie miasta Kangra, a także zwiedzisz starożytny fort Kangra zlokalizowany na wzgórzu o strategicznym położeniu. Liczne kawiarnie oferują międzynarodową i tybetańską kuchnię. Odwiedź dom jego wysokości Dalajlamy (duchowego przywódcy Tybetańczyków) oraz rozbudowaną świątynię kryjąca w sobie ogromny posąg Buddy. Ponadto, odwiedź świątynie Jwalamukhi, gdzie w jaskini płonie naturalny wieczny płomień. Wyprawa kończy się w mieście Chandigarh projektu znanego francuskiego architekta.

Wyprawa kulturoznawcza do krainy grzmiącego smoka – Bhutan: 6 nocy/7 dni

 

Bhutan jest krajem, położonym w Himalajach Wschodnich, pełnym starożytnych klasztorów I zapierających dech w piersiach widoków. Wyprawa prowadzi do niewielkiego miasta Paro zlokalizowanego w jednej z najbardziej malowniczych dolin w tym starożytnym górskim kraju. Spędź czas odwiedzając Paro Dzong czyli muzeum narodowe Buthanu, które gromadzi  starożytne dzieła. Jest to jeden z najbardziej interesujących etapów wycieczki.  Guru Rinpoche (Reinkarnacja) założyciel odmiany buddyzmu o nazwie Mahayana odwiedził tą uroczą dolinę ujeżdżając tygrysicę. Medytując w jaskini przez trzy miesiące zbudował klasztor Taktsang Lhakhang (tłum. gniazdo tygrysa).. Po dwóch dniach spędzonych w tej pięknej dolinie wyruszymy dalej na wschód.

Wyprawa kulturoznawcza do krainy grzmiącego smoka – Bhutan: 6 nocy/7 dni

 

Thimpu jest małym, czarującym miastem i jednocześnie stolicą Królestwa Buthanu. Wizyta w Thimpu pozwoli Ci poznać styl życia tej tętniącej życiem górskiej społeczności. Odwiedź imponujący kompleks pałacowy Taschicchodzong zbudowany za czasów panowania jego wysokości króla Dorje Wangchucka III. Rozkoszuj się spacerem w okolicach rzeki Thimpu oraz głównej ulicy miasta upajając się jednocześnie lokalnym stylem życia. Kolejnym miejscem wartym zobaczenia w Thimpu jest stary rynek. . W tym niesamowitym miejscu spotkasz tradycyjną szkołę malowania, w której nadal uczy się tradycyjnej sztuki Buthanu. Podczas wizyty warto zobaczyć pomnik Chorten zbudowany na cześć trzeciego króla Buthanu. Kolejnym wartym uwagi punktem wyprawy jest wizyta w bibliotece narodowej, gdzie składowane są rozległe zbiory ksiąg buddyjskich i dokumentów badawczych.

 

Cell: + 91-9816042715 / 9816242715  Tel:+91-1902-254215  Email:monalsafari@yahoo.com

Kom: + 91-9816042715 / 9816242715  Tel:+91-1902-254215  Email:monalsafari@yahoo.com

 

ABOUT MONAL HIMALAYAN TRAVELS – O MONAL HIMALAYAN TRAVELS/ O NAS

Sanjay Kumar podsiada kilkadziesiąt lat doświadczenia w wspinaczce górskiej oraz trekkingu. Założone w 1986 r. Monal Himalayan Travels zlokalizowane jest w malowniczym górskim kurorcie Manali.

Monal dostarcza kompleksowych rozwiązań dla wszystkich podróżnych przybywających w to wyjątkowe miejsce Monal daje możliwość spędzenia niezapomnianych chwil w indyjskiej części Himalajów Wschodnich. Zapewniamy, iż z naszą doświadczoną i dobrze przygotowaną w terenie jak i sprawach biurowych ekipą, dostarczymy Ci usług na najwyższym poziomie  w tym sektorze turystyki.

 

Witamy Cię w tym malowniczym kraju i zapewniamy, że staniemy na wysokości zadania, aby nasze usługi spełniły wszystkie Twoje oczekiwania odnoście wyjazdu.  Biuro Monal Himalayan Travels jest świetnie zlokalizowane, gdyż znajduje się zaraz naprzeciwko  dworca autobusowego miasta Manali. Nasze biuro dostarcza kompleksowych usług turystycznych, aby uczynić twoje wakacje niezapomnianymi. Himachal Pradesh i sąsiadujące z nim stany charakteryzują się bogactwem kultury i tradycji.  Himachal Pradesh w potocznym tłumaczeniu oznacza „siedlisko śniegu” i rozciąga się na obszarze jednego z najbardziej niezwykłych krajobrazów w tym kraju. Ludzie zamieszkujący te tereny są jedną z najbardziej przyjaznych i życzliwych grup etnicznych zamieszkujących Indie, przewyższając inne swoją gościnnością.

 

 

 

Jeśli myślisz o wspaniałych wakacjach w indyjskich Himalajach Wschodnich skontaktuj się z nami a my je dla Ciebie zorganizujemy. Zapewniamy, że Twoje wakacje będą takie jakich oczekujesz.

Napisz do nas na adres monalsafari@yahoo.com